En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

31 Ekim 2016 Pazartesi

Vps ve vds nedir?

Sunucular, yüksek niteliğe sahip ve kaliteli bilgisayarlardır.Vps ve vps nedir diye merak ediyorsanız açıklıyoruz. İnternet hizmeti vermek için tasarlandıklarından normal bilgisayarlardaki gereksiz uygulama ve servisler çalıştırılmaz.
Bu sayede daha fazla performas göstericeklerdir.

Sunucu çeşitleri:
  1. Virtual Private Hosting (vps)
  2. Virtual Decated server (vds)
  3. Dedicated
  4. Reseller
  5. Co-Location


Vps sunucuları
Sanallaştırma teknolojisi sayesinde pc nizde örneğin çeşitli kullanıcı oturumları açtınız.Bunun gibi bir makineyi parçalara bölerek vps adı altında satılmaktadır.

Vds sunucuları
Vds sunucusu ise domanımsal olarak ayrılıyor yani vps gibi tek parçadan değil ayrı donanımsal parçaları var. Bu yapısı yüzünden vds yapılan saldırılar bütün sunucuyu etkilememektedir. Vps de ise aynı pc den çıktığından oturumlar etkileyecektir.

İnternette bir çok vps paketini alabileceğiniz siteler vardır. Genel olarak 1gb-2gb ramli vpsler işinizi görecektir. Önce ufak bir paket alıp denemizde fayda var. İnternetten youtube üzerinden bir çok videolu anlatım bulabilirsiniz. İlk defa bakacaksanız biraz karışık gelebilir bazı şeyler.

Popular Posts

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger