En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

27 Ocak 2017 Cuma

Web Sitenizde iframe Virüsü Mü Var ?

Trojan Gumblar pek çok kullanıcı tarafından iframe virüsü olarak adlandırılır. Bu virüsün asıl hedefi web sitenizdir. Kullandığınız crackli (warez) yazılımlardan geçmesi ise muhtemeldir. Crackli olan bir çok FTP programında bu virüs bulunmaktadır.
Trojan Gumblar (iframe virüsü) genellikle belirli dosyalara saldırır. Default ve index dosyalarınıza saldırmak için yapılmıştır. Bunların yanında .aspx, .html, .php, .asp uzantılı dosyalara da saldırırlar. Siz warez bir program kullanarak zaten şifrenizi onların eline vermiş olursunuz.

iframe Virüsünden korunma yolları

  1. Kesinlikle şifremi hatırla kısmını işaretlemeyin. Hatırlanacak şifre bilgisayarınızda saklanacaktır bunu unutmayın. Böylelikle şifrenizi ele geçirmeleri çok daha kolay olacaktır.
  2. Crackli FTP yazılımlarını kullanmaya gerek yok. Filezilla bir çoğunun gördüğü işi görmekte ve tamamen ücretsiz. Güncellemelerini takip ederek sorunsuz kullanabilirsiniz. Filezilla indirmek için tıklayınız.
  3. Eğer bu virüs bilgisayarınıza veya sitenize girmişse ilk işiniz şifrelerinizi değiştirmek olmalı.
  4. Sürekli kullandığınız internet tarayıcılarının ön belleklerini boşaltın. Şifreleri sıfırlayın. Bunu da en iyi ccleaner ile yapabilirsiniz. CCleaner indirmek için tıklayınız. Ücretsiz versiyonu işinizi görecektir. O kadar anlattık onu da warez aramayın  .
  5. İlk önce güncel bir virüs programı ile bütün bilgisayarınızı detaylı olarak taratın. Bilgisayarınızın temiz olduğuna emin olmalısınız. Ücretli olarak uygun indirimde antivirüs bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak da indirecekseniz crackli bir antivirüs olmasın. Güvendiğiniz sitelerden veya programın official sitesinden indirin.
  6. Taraması yapılmış bilgisayara web hosting üzerinde bulunan bütün dosyaları indirin. Bu dosyaları en az 2 antivirüs ile tarayınız. Bir çok antivirüs programının 30 gün deneme sürümleri bulunmakta. Size yardımcı olması açısından linklerini verelim. Eset Smart Security – Kaspersky Antivirüs NOT: İndirme linkleri official web sitelerinden verilmiştir.
  7. Sorunlu dosyaları bularak içinde virüsün enjekte edildiği dosyaları düzelterek sorundan kurtulabilirsiniz. Bunun yerine web hosting firmanızda sorunsuz yedekler var ise bunları da yükleyebilirsiniz.

Popular Posts

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger