En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

8 Şubat 2017 Çarşamba

+30 lu Numara Nerenin Alan Kodu Hangi Ülke

Biraz önce +30 698 0515594 numarasından bir çağrı aldım. Hemen çaldı kapattı. Tabi ki bunun ilk anda yurt dışından arayan dolandırıcı kadınlardan birisinin numarası olduğunu anladım. Malum +359’lu Bulgaristan numaralarından tecrübeliyiz ve bir çok medya da bununla ilgili haber yapıldı. Ama bu yeni bir ülkenin alan kodu. Artık Yunanistan’a da Türk’lerin kandığı yayıldı demek ki onlarda bu işe başlamış. +30 ile başlayan numaralar Yunanistan’dan gelen çağrılardır. Oradan yarı türkçesiyle sizi arayıp zor durumda olduğunu Türkiye’ye gelmek istediğini söyleyen kadınlar yüksek miktarlarda para isterler 1000$ 2000€ gönderenlerin olduğunu görmüştük televizyonlarda ve internete yazdığı yorumlarda.

Bu telefonlardan gelen cevapsız çağrılara geri dönüş yapmayınız. Tamamen kendileri dolandırıcılardır. Hem fatura olarak yüklü miktarda fatura gelir hemde bunlara kanıp para gönderirseniz sizin ağzınız yanar. Eğer size de bu tarz numaralardan çağrılar geliyor ise yorum bölümünden bizle paylaşın diğer insanlarda konu hakkında bilgilenmiş ve dolandırılmamış olur.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger