En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

8 Şubat 2017 Çarşamba

+40 Nerenin Kodu – Telefon Dolandırıcıları

Tüm dünya’da cep telefonlarının kullanımının artmasıyla yeni yeni dolandırıcılık yöntemleri icat olmaya başladı. Telefon dolandırıcılığı modern çağın en kolay dolandırılma yöntemlerinden biri olarak adlandırılıyor. Size çağrı bırakan kişiler sizin geri o telefon numarasına geri dönüş yapmanızla beraber hep para kazanıyor hemde düzgün olmayan yarı Türkçe dilleri ile sizden para talep ediyorlar. Eğer sizin telefonunuza da +40 alan kodu ile bir telefon numarası çağrı bırakıp aradıysa kesinlikle bu numaraya dönüş yapmayın. Eğer orada bir tanıdığınız yoksa silin gitsin. Çünkü bu alan kodu Romanya ülkesine ait. Buradaki telefon dolandırıcılık şebekeleri Türk erkeğinin zaaflarından faydalanıp onlardan para koparmaya çalışıyor.
+40 +407 Nerenin Hangi Ülkenin Kodu Başlayan Numaralar ile Dolandırıcılık
Genellikle rastgele numaralara çağrı bırakıyorlar. Bu çağrıları merak eden insanlar gördüklerinde geri arıyor ve karşılarına bir bayanın sesi çıkıyor. Telefondaki bayan Romanya’da yaşadığını söylüyor ve Türkiye’ye gelmek istediğinden bahsediyor. Bir Türk erkeği ile beraber olup evlenmek veya diğer şekilde ilişki yaşamak istediğini belirtiyor. Bunun için pasaport vize ve uçak yani yolculuk parasının bu kadar olduğunu söylüyor ve banka aracılığı ile bu parayı karşı taraftan transfer etmesini istiyor. Eğer kişi bu tuzağa düşüp parayı gönderirse üzerine bir bardak su içmesinde fayda var. Çünkü aradıklarında bir daha bu numaraya ulaşamıyorlar. Telefonlar karşı aramalara kapatılıyor veya o numara engelleniyor. Ki ulaşılsa bile iş işten geçmiş oluyor parayı geri transfer etmiyorlar. Şikayetinizde pek bir işe yaramaz kendi isteğiniz ile gönderiyorsunuz ve yabancı bir ülke pek bir şansınız yok hak arama konusunda. Son olarak Bulgaristan gibi yerlerden gelen çağrılar vardı. Yeni ülkemiz Romanya oldu. Bunlara dikkat edelim ve kanmayalım çevremizdeki insanları da uyaralım. Telefondan para talep eden kim olursa olsun dolandırıcı olduğunu unutmayın.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger