En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

8 Şubat 2017 Çarşamba

Avea Gizli Arama Nasıl Yapılır

Günümüzde cep telefonları oldukça sık kullanılmaktadır. Operatör sağlayıcıları da kullanıcıları için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Örneğin birini aramak istiyorsunuz ama sizin numaranızı görmemesini istiyorsunuz. Yani sizi geri arayabilme imkanı olmaması için gizli şekilde özel numara denilen biçimde görünmesini istiyorsunuz. Aslında bir çok telefonda bu özellik ayarlar kısmında kendiliğinden var ama bunun olmadığı veya daha kısa şekilde çözmek isteyen kullanıcılar operatörlerin verdikleri kodlar ile de bunu yapabilir.

Yapmanız gerekenleri size kısaca anlatalım. Bunu yapmak için arayacağınız kişinin numarasını aklınızda tutun yada bir yere not edin. Numara çevirme kısmına gelerek ilk önce #31# yazın ve daha sonra aramak istediğiniz numarayı yazın. Bu şekilde karşıdaki kişi sizin aradığınız numarayı görmeyecek gizli şekilde olacaktır. Fakat karşıdaki kişi telefonunu gizli aramalara kapattıysa bu işlem gerçekleşmeyecek ve sistem size gizli aramalara kapalıdır diye bildirimde bulunacaktır. Bu işlemi başkalarını rahatsız etmek için kullanmamanızda fayda var.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger