En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

6 Şubat 2017 Pazartesi

Bisiklet tutkusunun yazılı hali: Cyclist Türkiye

Umarım hepiniz güzel ve keyifli bir yaz dönemi geçiriyorsunuzdur. Blog yazılarımıza verdiğimiz uzun aradan dolayı Bilgiç Blog ekibi olarak hepinizden özür diliyor, affınıza sığınıyoruz. Yeni yazılarımızla tekrar sizlerin karşısında olmaktan neşe duyarız.
Bu yazımda sizleri bir dergi tanıtımıyla başbaşa bırakacağım. Daha önce böyle bir girişimim olmadığı için sizi biraz şaşırtmış olabilirim. Bisiklet ile ilgili her konu dikkatimi çektiği için bu dergiyi sizlerle paylaşmasam olmazdı. Sıcak yaz günlerini rengarenk sayfalarıyla şenlendiren Cyclist Türkiye dergisini kendimce sizlere anlatmaya çalıştım.

Bisiklet tutkusunun yazılı hali: Cyclist Türkiye
Cyclist Türkiye dergisiyle ilk kez bir kitapçıda karşılaştım. Üstelik bu dergi Cyclist Türkiye’nin 2. sayısıydı. Yani 1 aydan fazladır habersizdim bu dergiden. Yedi senedir bisiklet kültürünün içerisinde olmama rağmen böyle bir yayından habersiz olmanın şaşkınlığını yaşamıştım. Hâlâ ilk sayısı yok elimde. Böylesine renkli ve detaylı bir dergi ile aniden tanışmanın heyecanı ve mutluluğu pahabiçilemezdi. Çiçeği burnunda Cyclist Türkiye dergisi hâlihazırda beş sayısı bulunmakta. Bir kaç sene önce İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde yayımlanan, bisiklet ile ilgili her şeyi konu edinen Cyclist dergisi, Cyclist Türkiye ismiyle ülkemizde de yerini aldı.
Dergiyi onların ağızlarından anlatacak olursak:
Hayatlarında bisiklete geniş yer ve zaman ayırmış, tam anlamıyla bisiklet tutkunu diyebileceğimiz kişilerden oluşan Cyclist Türkiye ekibi dergiyi çıkarış amaçlarını “Bisiklet sporunun bilinirliğini yükseltme ve bisiklet kültürünü yaygınlaştırma” şeklinde özetlemiş. Cyclist Türkiye dergisi, bisikletin sportif, kültürel ve sektörel yanlarını içeriyor. Yazılarında şehirde bisiklet kullanımının özendirilmesine yönelik içeriklere, sporcu sağlığına dair bilgilere, beslenme tavsiyelerine, antreman tekniklerine, yarış ve bisiklet turu bilgilerine ve en önemliside bisiklet alanında farkındalıkla ilgili paylaşımlara yer veriyor.
Her sayılarına yeni bir bisiklet turu ile gelen aktif ve dinamik bir ekip Cyclist Türkiye. Çalışma ortamlarına imreniyorum doğrusu. Dünya’nın en güzel bisikletleriyle doğa harikası parkurlarda kilometrelerce bisiklet sürmek! Hayalimde gördüğüm bisikletleri deneyip, yorumlamak! Kıskanılmayacak gibi değil. Şile, Girit, İtalya… Altında araba fiyatında bisikletler, yaklaşık 100km’lik muazzam manzaralar eşliğinde bir sürüş, gittiğin yerler hakkında yeme-içme tavsiyeleri… Evet! Dünya güzel bir yer.
Cyclist Türkiye dergisi geçtiğimiz aylarda “bisiklet satın alma rehberi” ve “çocuklar için bisiklet satın alma rehberi” gibi dergi ekleri ile karşımızdaydı. Bisiklet piyasasının en hareketli zamanları olan yaz aylarına böyle faydalı bir yayın ile girmeleri takdire değerdi. Bisiklet seçmede ve doğru bisiklet kullanımı hakkında verdikleri bilgiler (doğru vites değiştirme tekniği, zincir nasıl takılır v.b) sadece bisiklet sporuna yeni başlayanlara değil, tecrübeli bisiklet sporcularına da kılavuz olacak nitelikte.
Şimdiden birçok ünlü bisiklet firmasından reklam alan Cyclist Türkiye dergisi ülkemizin çeşitli bölgelerindeki bisiklet mağazalarına da reklam kapısı olmakta. Ayrıca Cyclist Türkiye her sayısında yeni bir bisiklet ve çeşitli bisiklet ürünlerini hakkında bilgiler içeren bir tanıtım bölümüne yer veriyor. Baskı kalitesiyle dikkat çeken Cyclist Türkiye dergisi, rengarenk giyinmiş bisiklet sporcularını ve albenili bisikletleri profesyonel fotoğrafçılıkla bizlere sunuyorlar.
Bisiklet pazarında e-ticaret yoluna büyük bir katkısı olan derginin kendi internet siteside bir hayli aktif. https://www.cyclistmag.com.tr linkinden ulaşabileceğiniz sitede, dergi ekibi hakkında ayrıntılı bilgiler mevcut. Ayrıca bu sitede bisiklet turlarını içeren her türlü güncel bisiklet haberlerine, bisikletçiler için parkur ve dinlenme mekanı tavsiyelerine, bisiklet tanıtımlarına ulaşabilirsiniz.
Derginin içeriğini buraya sığdırmak mümkün değil, bunu ancak dergiyi elinize aldığınızda anlayabilirsiniz. Cyclist Türkiye dergisi birçok seçkin kitapevinde mevcut. Reyon fiyatı 9,5 TL olan bu derginin, yıllık aboneler için çeşitli fırsatları var. Normalde 114 TL olan yıllık Cyclist Türkiye aboneliğini sadece 95 TL ye bizlere sunuyorlar.
Cyclist Türkiye ekibi sadece bisiklet sürmekle kalmıyor. Aynı zamanda fotoğrafçılıkta olan becerilerini gösterdiği Instagram hesaplarına ve dergi temasıyla alakalı her türlü paylaşımın yapıldığı Twitter ve Facebook hesaplarına alttaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.
Bu aralar bisiklet sürmeye fırsat bulamasam da, arkama yaslanıp Cyclist Türkiye dergisini okuyarak hayallere dalıyorum. Benim dergi hakkında söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Bisiklet güzel bir uğraş. Uğraşın.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger