En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

8 Şubat 2017 Çarşamba

Cilt İçin Elma Sirkesinin Faydaları

Cildinizde yer alabilecek, akne, akne lekesi, siğil veya kepeklerin tamamına çözüm olabilecek ürün, elma sirkesidir. Bitkisel olarak karşımıza çıkan ve vücudun çoğu alanında kullanılsa bile, cilt için ayrı bir albenisi ve faydası olan elma sirkesi, yüzyıllardır kullanılan şifa kaynağıdır. Sirkelerin uzun yıllardır hatta asırlardır kullanıldığı biliyoruz. Antik Yunan Hekimlerinin bile, bazı rahatsızlıklar için reçeteye elma sirkesi yazdığı bilinmektedir. Geleneksel olarak karşımıza çıkan elma suyu, ahşap fıçılara basılan elmaların fermantasyonuyla birlikte yapılır. Bu elma sirkesi, fosfor, potasyum, silikon, demir, bakır, kükürt gibi birçok yararlı maddeyi de içerisinde barındırmaktadır. Ayrıca B ve C vitamini de barındırmaktadır.
En büyük cilt dostu olan elma sirkesi, birçok cilt sorununa önlem olarak kullanılabilir. Bunlara örnek verecek olursak, güneş yanığına, siğil, selülit, böcek ısırıkları, yaşlılık lekeler, akneler ve kepekler içinde oldukça önemli rol oynamaktadır.
İnsan cildindeki doğal asidik olmasının sonucu olarak, ciltteki aknelerin doğması gayet normaldir. Asidik olmasının verdiği etkiyle de, elma sirkesinin, cildin pH değerini koruyacağı ve düzene sokacağını söyleyebiliriz. pH değerinin düzene sokulması sonucunda da, aknelerden daha az etkileneceksiniz. Bunun yanı sıra, temizlikte de kullanabileceğiniz elma sirkesi, anti-bakteriyel yanından da faydalanabileceksiniz. Bunun anlamı ise, bakterileri cildinizden uzaklaştırıp, sizi koruyacaktır.
Cildinizde elma suyu ile sonuç olmak için yapmanız gereken, yarı yarıya ayarlayacağınız su ve elma sirkesi karışımını pamukla birlikte, cildinize uygulayıp, daha sonra 5 10 dakikalık bekledikten sonra durulayabilirsiniz. Bunu 1 ay boyunca uygulamanız, size ciddi olarak yarar sağlayacaktır.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger