En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

8 Şubat 2017 Çarşamba

Dinlenemeyen Telefon Var Mı ?


Son günlerin en sık sorulan sorusu bunun cevabı hem evet hem hayırdır. Günümüz de her türlü teknolojik gelişme imkanları zorlamakta bununla beraber dinlenemeyen telefon modelleri üretilmiştir. Fakat buna çare olarak dünyanın sayılı istihbarat ve polis örgütleri dinlenemeyen telefonları dinlemek için teknolojilerini geliştirmiştir. Türkiye'nin henüz böyle bir teknolojik alt yapıya sahip değil. Bu sebeple Türkiye'de kriptolu telefonlar dinlenemez.

Dinlenemeyen Telefon Nedir ? 
Dinlenemeyen telefonlar çeşitli şekilde ses dalgalarını şifreleyerek iletilmesini sağlayan ve dinleyenlerin şifre kodlarını bilmediği için sadece anlamsız ses dalgaları duyabileceği telefonlardır ve kriptolu telefon olarak anılırlar. Kriptolu telefon hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen şöyle buyurun : Kriptolu Telefon Nedir ? - Nasıl Çalışır >> Dinlenemeyen telefon Kriptolu telefonun halk arasında anılan ismidir. 

Dinlenemeyen Telefon Edinmek Yasak Mı ? 
Dinlemeyi engelleyici  olarak bilinen kriptolu telefon edinmek ya da satın almak Türkiye yasalarınca engellenmemiştir. Dileyen herkes her hangi bir yasal işlem yapmadan yada ruhsat almadan kriptolu telefon edinebilirsiniz.

Türkiye'de Dinlenmeyen Telefon Var Mı? 
Türkiye'de bir çok firma tarafından kriptolu telefon satılmaktadır. Ayrıca Tübitak, devlet görevlerinin kullanması için farklı modelde kriptolu dinlenmeyen telefon üretmiştir. Ek olarak akıllı telefonlar olarak bilinen ( iOS , Android ) cihazları dinlenmeye engelleyici bir takım yazılımlar üretilmiştir. Çeşitli appler ile telefonunuzu dinlenemez hale getirebilirsiniz fakat yasal olarak talep edildiği durumda program şirketleri emniyete yardımcı olabilir.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger