En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

7 Şubat 2017 Salı

DMOZ hızlı onay alma ve site ekleme nasıl yapılır?

Dmoz hızlı onay almanın yolu ve nasıl kayıt yaptıracaksınız ve nelere dikkat edeceksiniz ondan bahsedecem. İlk öncelikle sitenizin kategorisini belirlemek olsun. dmoz sitesine gidin ve sizin sitenize benzer siteleri arayın ve onlar hangi kategoriye eklendiyse sizde o kategoriye eklemeniz gerekiyor daha sonra siz o kategorilere bakarken doğru kategoriyi bulduğunuz an aşağıda anlattığım gibi harfiyen yapın.


Dmoz Hızlı Onay ve Site Ekleme


Doğru kategoriyi bulduğunuz anda yukarıda sağ üst köşede bulunan Adres öner sekmesine tıklayın. Karşınıza sitenizin bilgilerini isteyecek bir alan gelecek. Burası çok kritik bölümdür ve hızlı onay almanız için çok büyük rol oynar.


Site adresinizi yazmanız gerekiyor burada önemli husus şu, başına http:// koyacaksınız ve sonuna / koyacaksınız zaten açıklamalar kısmındada orada detaylı bir bilgi veriyor.
Site başlığı bölümüne geldiniz. Burada sitenizin kullandığı başlık neyse onu yazmak gerekiyor. Burada onay almak için dikkat edilmesi gereken şey reklam içeriği taşımamak. Sakına reklam içerikli şeyler yazmayın. Atıyorum bu site bambaşka gelin. Gibi.
Site açıklaması. Geldik en güzel ve hızlı onay almak için en önemli faktöre. Açıklamayı okursanız eğer 25-30 kelimeyi geçmesin html kullanmayın diyor. Mantık yürütün o kadar çok kişi başvuruyorki artık bıkmışlar. Sizinle aynı içeriğe sahip olan sitelere bakın onlar ne açıklama yazdıysa aynısını yazmayın fakat onların yazdığı gibi kısa ve kendi sitenizi anlatacak şekilde açıklamanızı yazın.
Mail adresi verme bölümüne bazıları sitenizin mail adresini kullanın diyor fakat işe yararmı bilmiyorum fakat siz yinede sitenizin mail adresini yazarak o bölümü doldurun ve güvenlik kodlarını girin yollayın.


1-2 ay süre içerisinde ekleniyor en fazla 2 ay ama 1 ay gibi sürelerde onaylanıyor onaylanacaksa. Dmoz a girmek gerçekten imkansız gibi birşey fakat Dmoza eklenirseniz işte o zaman çok yararı olur sizin açınızdan.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger