En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

8 Şubat 2017 Çarşamba

Duvar ve Tavanlardaki Küf Nasıl Temizlenir ?

Duvarlarınızda  ve tavanlarınızda anlayamadığınız küflenmeler , lekeler mi var , o halde bu yazıyı dikkatle okumalısınız. Kış gelince yağan yağmurlar ve soğuk havanın da etkisi ile evinizin duvarları tavanlarında nemlenme , su sızıntısı ile birlikte küçük küçük siyah lekeler olur . Bu lekeler giderek çoğalmaya başlar. Boya badana ettiğiniz eviniz de küf kokusu ve rutubet oluşmaya başlar. O yüzden öncelikle binanız ısı yalıtımı yapılmalı. Su girintisi olan tavanlar onarılmalı. Yalıtım yoksa bina eski ise bunlar kaçınılmaz ama onarılmaz bir durum değildir. Küfe müdahale etmezseniz o zaman küf giderek içindeki bakteriler ile yayılmaya başlar.

Küfün mantarın önlenmesi için heme harekete geçmelisiniz. Zararlı bakterileri yok etmekle küf oluşumunu geçici olarak durdurabilirsiniz. Küfün oluştuğu alanları mutlaka havalandırmalısınız. Küf gidericiler kullanmalısınız. Evin her hangi bir yerinde artık yemekler bırakmayın. Küf öldürücü dezenfektanlar kullanabilirsiniz. Küfün başlangıç aşamasında ise küfü kuru bezle temizledikten sonra çamaşır sulu bezle silebilirsiniz. Küf çok fazla ise boş bir sprey kutusu içine çamaşır suyu ve normal suyu doldurun. ve direk duvarın üzerine sıkın. Camlarınızı açın. Çamaşır suyu kokusuna maruz kalmayın. Küf gittikten sonra kuru bezle silebilirsiniz. Çamaşır suyu yerine sirke ile de aynı işlemi yapabilirsiniz. Duvarın boyası zarara uğradıysa duvardaki çatlaklar macunla kapatabilir. üzerine astar sürebilir sonra boya ile kapatıp. Uzun süre küften kurtulabilirsiniz. Rutibet ,küf ve nemler insan sağlığı için çok zararlıdır. O yüzden binanızı ısı yalıtımı yaptırmalısınız. İnsan sağlığı her şey den önemlidir. Eviniz bol bol havalandırın.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger