En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

8 Şubat 2017 Çarşamba

Gençlik İksiri, Zeytin ve Zeytin yağının Faydaları

Zeytin yüz yıllar boyunca bir çok gıda , ilaç ve kozmetikte ham madde olarak kullanılmıştır. Zeytin mimari eserlerin , iç mimari tasarımların ana unsuru olmuştur. Bilindiği gibi zeytin çok uzun ömürlü bir ağaçtır. Uzun ömürlü ağaç olması hayatta karşı ne kadar güçlü tuttunduğunun göstergesidir. İnsanlar da ne kadar çok zeytin tüketirse o kadar çok gençleşirler. Çünkü zeytin içindeki iksirle gençliğin iksiridir. Bol bol zeytin tüketmekte fayda vardır. Zeytin yağı da tabi kide çok önemlidir.
Türkiye de coğrafi bölgeler baktığımızda güzel saç ve uzun ömürlü insanlar genelde Ege ve Akdeniz bölgesin de yaşamaktadır. Zeytinin için de K, A, D, E vitamini yer almaktadır. Kalsiyum kaybını da önlemektedir. Antioksidan olma özelliği vardır. Bağırsakların rahat iş yapmasını sağlayarak kabızlığı önlemektedir. Kalp, damar, mide , pankreas , prostat hastalıklarına iyi gelmektedir. Zeytinin için deki yağ çocukların kemik gelişimlerine iyi gelmektedir. Kötü kolesterolü azaltmaktadır. Saç kuruluğuna iyi gelirken saça parlaklık verir. Zeytin yağı saça sürüldüğünde kepeği önler ve saç dökülmelerinin önüne geçer. Kuru cildi canlandırır. Cilde pürüzsüzlük verir.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger