En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

7 Şubat 2017 Salı

Google'da yükselmenin yolları

Sitenizin google da yükselmenin yolları için yapabileceğiniz bir çok şey var. Tabikide bunların hepsi doğal ve hiç bir türlü kötü içerik yoktur. Aşağıda anlattıklarımı dikkatli okuyun ve dikkatlice uygulayın google'da yükselmeye başlayın.

İlk öncelikle sitenizin optimizasyonu ve dış optimizasyonu yani iç ve dış SEO

Burada dikkat etmeniz gereken çok şey var. Site başlığından tutun anahtar kelimelere kadar H1 h2 h3 etiketlerine kadar. Hepsinden bahsedeceğim.

Başlık uzunluğunuz en fazla 70 karakter olmalı ve siteniz ile alakalı olmalıdır. Sitenizin açıklama uzunluğu yani Meta description en fazla 160 karakteri geçmemelidir. Daha sonra anahtar kelime uzunluğunuz ise 260 karakter olmalı. Bunları uygulayarak Google da yükselmenin ilk adımını atmış oluyorsunuz. Daha sonra sırada H etiketi kullanımına geliyor. Eğer forum veya blog tarzı bir siteniz varsa yada wordpress joomla v.b. gibi hazır uygulamalar kullanıyorsanız kesinlikle H etiketi için eklenti kullanın fakat bunları kullanmıyorsanız en fazka 1 tane H1 4 tane h2 ve 4 tane h3 etiketi kesinlikle kullanın. H1 etiketiniz kesinlikle sitenizin başlığı olsun. Daha sonra sitenizin dahili link yani iç link sayısı kesinlikle 100'ü geçmemelidir. bu konu harici link ve dahili link olmak üzere 2 ye ayrılır. Dahili link sitenizde kendinize ait olan linkler harici link sitenizden dışarıya başka siteye giden linkler. İç linkiniz yani dahili linkiniz en fazla 100 olmalıdır. Dahili link ise 20 linki geçmemelidir.
Sitenizde bulunan tüm resimlere ALT etiketi ekleyin. Tabi ben burada anlatıyorum ama siz bunların anlamlarını googleda aratarak bulun veya burada konu açın yöneticilerimiz kesinlikle yardımcı olurlar. ALT etiketi bir resime isim vermek oluyor ve google görsellerden size kullanıcı geleceği anlamına geliyor. Sitenizde yazı paylaştığınızda eğer bir link vermek istiyorsanız ve yukarıda bahsettiğim harici link sayısını geçiyorsa kesinlikle link verirken NoFollow olarak verin. Detayları görmek için NoFollow link nedir? tıklayın ve öğrenin.
Sitenizde indexlenmesini istemediğiniz bölümleri robots.txt oluşturarak engelleyin. Örneğin; admin paneli gibi. Bunun içinde şu konumuza göz atın Robots.txt oluşturma nasıl yapılır? Artık tüm zor aşamaları geçtik artık yapacağım işler biraz daha kolaylaşıyor. Şimdi sitenizin yüklenme hızı en fazla 4 saniye olmalıdır. Bunu seo analiz sitelerinde ölçebilirsiniz eğer 4 saniyeden fazla sürüyorsa açılması derhal hosting sağlayıcınızla görüşün ve daha hızlı bir pakete geçiş yapın. Daha sonra sitenize favicon.ico ekleyin yani şuan webmaster teknik sitesinde üst tarafta sekmede resim gibi. bunun için 48x48 boyutunda sitenizin iconunu yapın ve bunu favicon.ico adını vererek kayıt edin ve sitenizin ana dizinine yükleyin. Sitenizi facebook twitter gibi sosyal medyalarda kesinlikle paylaşın. Sitenizde bir içerik girdiğiniz zaman bunu sosyal medyada paylaşın hem daha hızlı index alırsınız hemde sitenizin trafiği artar. Daha sonra sitenizin tasarımı çok iyi olması lazım bu anlatacağım şey için ve çokta zordur buraya eklenmek.. DMOZ. Dmoza sitenizi eklemeniz lazım nasıl eklendiğini ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için DMOZ site ekleme nasıl yapılır? alan adınız yeniyse 1-2 aylık veya 1 - 1.5 yıllık gibi sitenizin trafiği çok az olur alan adınız yaşlandıkca trafiğiniz yükselir fakat bunu şöyle değiştirebilirsiniz alan adı sürenizi 3-4 yıl gibi süre uzatıp google tarafından kapanmıyacağını garantilerseniz bu söylediğim yaşlandıkca trafik artar geçersiz kalır. Daha sonra her sitenin whois bilgileri vardır. Yani bu site kimin? gibi. Hosting aldığınız yere whois bilgilerimin herkese açık olmasını istiyorum diyerek belirtin. Bunun sebebi şu, Google güvenmediği siteyi ilk sıraya çıkartmaz o yüzden whois bilgileri açık olan siteler 1 adım önde olur. Sitenizi mcafee site advisor gibi northon safe web gibi sitelere güvenli olarak işaretlemeniz lazım bu tür sitelere giderek site adresinizi belirtin ve güvenli olduğunu doğrulayın. Buda size artı bir adım sağlayacaktır. En son olarakta backlink konusuna gelelim aslında bu yaptığınız herşeyin tuğlasını örmek gibi. Eğer bu olmazsa çatıdan su girer ve herşey çürür. Sitenizle aynı konuya/kategoriye sahip olan sitelerden yorum olarak veya direkt link olarak backlink alın eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsanız. Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler buraya tıklayarak nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenin ve ona göre alın.

Sonuç olarak google'da ilk sıralara çıktınız ve siz bu yazıyı unuttunuz belkide bir teşekkür etmeniz üye bile olmadınız ama okudunuz. Teşekkür etmeyi unutmayın. Google'da yükselmenin yolları nasıl oluyormuş öğrenmiş olduk.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger