En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

8 Şubat 2017 Çarşamba

Kırmızı et, Dana, Kuzu etinin vücuda yararları

İnsan oğlu hem et obur hem de ot obur , düşünebilen tek varlıktır. Kırmızı et insan oğlunun tüketmesi gereken çok önemli bir besin kaynağıdır. İnsanlar da fazla miktarda üşüme , saç dökülmesi gibi bir çok belirti varsa büyük bir ihtimalle demir eksikliğindendir. İşte tam da bu sırada et bize bu konu da yardımcı olan önemli bir B vitaminidir. İçinde büyük miktarda demir yer almaktadır. Beslenme yetersizliklerinin önünde geçmektedir. Erkekler günde 55 gr kadınlar ise 45 gr kırmızı et tüketmelidir. Hayvansal proteinin %75 , bitkisel proteinin %50  sinden faydalanmakta yarar vardır.

En büyük kan yapma kaynağıdır. Obeziteyi önlemekte vücudu güçlü tutmaktadır. Sinir hücrelerini tamir eden vitaminleri bünyesinde barındırır. Kırımız etin yanında mutlaka yeşillikte yemelisiniz ki , demiri daha kolay ve rahat kullanırsınız. Kırmızı et saça ve tırnaklara , cilde iyi gelmektedir. Kırmızı et sperm üretimini de arttırmaktadır. Kırmızı et belli ölçüde tüketilmesi gereken insanın ve hayvanları yemesi gerekli temel gıdalardır. Dengeli ve sağlıklı beslenme için kırmızı et tüketimi şarttır. Tarihten bu yana bir çok faydası olan besin kaynağıdır.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger