En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

12 Şubat 2017 Pazar

Protein Tozu Hakkında Bilgiler

Fitness yapan sporcuların bildiği gibi toplumumuzda protein tozu için çok yalnış düşüncelere sahip. İyi bir vücuda sahip olan kişinin, protein tozu içtiği, kullandığı öğrenildiği zaman insanlar “protein tozu kullanmış o” veya “protein tozuyla yapmış” diye konuşmalara şahit oldum. Bu sporla ilgilenmeyen kişisel bile hiçbir fikri olmadan kulaktan dolma laflar ile bunları diyebilmekte. Eğer spora yeni başlamış güzel devam ediyor ve protein tozu kullanmaya başladığınızda bu tarz sözler duyarsanız siz hiç moralinizi bozmayın.


Lafla peynir gemisi yürümüyor!

“Protein tozu kullansam bende yaparım.” lafıda toplumumuzda biz Türkler tarafından oldukça sık kullanılmakta. Be kardeşim yap sende o zaman sana yapma diyen mi var. Kullan sende protein tozu yap sporunu. Sadece protein tozu ile bir yere varamazsınız, ağırlığın altına girmek yürek ister. Ben protein tozu içtim artık kas yapacağım diyerek olmuyor. Fedakarlık etmelisin hayatından, zamanından, eğlencenden, yemeğinden ki yapabilesin.

Protein Tozunu Kimler Kullanmalı? – Ne zaman başlamalı?

Protein tozu daha çok yoğun spor yapan ve sürekli anında hızlı şekilde yemek hazırlayamayan sporcular içindir. Zamandan kar elde etmek için kullanılır.
Protein tozu’ nu vücut geliştirme sporu ile ilgilenen sporcular kullanmalıdır. Vücut geliştirmeye yeni başlamış acemiler için protein tozu uygun değildir. Spora başladıktan en az 4 5 ay geçtikten sonra protein tozu kullanımı önerilir. Fitness Salonların da hocalara danışabilirsiniz fakat protein tozu veya diğer suplementler den satıyorsa para için satmaya çalışacaktır. Dediğim gibi 4 5 ay olmadan protein tozu kullanımına başlamayın.

Protein Tozu Nasıl kullanılır?

Spora girmeden 1 saat önce ve spordan sonra hemen içilebilir. Protein tozunun ölçek kısmı kutunun ambalajın yanında bilgilendirme büyük ihtimal olacaktır kendinize göre ayarlıyabilirsiniz. Shaker ımıza yeterli miktarda süt ve protein tozunu katarak iyice çalkalayalım. Shaker ın süzgecinden iyice geçen toz ve süt iyice karışasıya kadar salladıktan sonra içebiliriz. Su ile de içilebilir fakat tadı kötü olacağı için süt öneririz.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger