En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

8 Şubat 2017 Çarşamba

Saç Dökülmesini Önlemek için Yapılması gerekenler

Saçlar kişiyi gösteren en güzel unsurlardan biridir. Saçlarımızı uzatmak yetmez onlara yeterli ilgi ve alakayı göstermezsek gücünü ve canlılığını yitirir. Saç dökülmesinin pek çok sebebi olabilir. Bunların başında doğru bildiğimiz yanlışlar gelebilir. Saç dökülmesi sebepleri;

Öncelikle doktora gitmekte fayda vardır. Aldığınız veya kullandığınız bir şeylerden olabilir. Saçı her gün yıkamak saç üzerindeki doğal yağ tabakasını ortadan kaldırarak saçınızın kurumasına neden olabilir. Her gün yıkamak yerine aralıklarla saçınızı yıkamalısınız. Saçın doğal kendi yağı ile beslenmesi gerekmektedir. Kullandığınız şampuanı her ay değiştirmeniz sizin için faydalı olacaktır. Beslenme düzensizliği saç dökülmesine sebep olmaktadır. Dengeli ve düzenli beslenmelisiniz. Saçınıza fayda sağlayacak protein ve demir bakımından zengin gıdalar seçmelisiniz.  Saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutmak yerine havlu ile doğal yöntemlerle kurutmalısınız. Saçınızı sıcak su ile yıkamak yerine ılık su ile yıkayın.

Havuza giriyorsanız o da saçları kurutmaktadır. Saçınıza zeytin yağı ve Hindistan ceviz yağı ile masaj yapmanız saç derinizdeki kılcal damarları güçlendirerek saçın daha güçlü olmasını sağlarken saçınıza parlaklık vermektedir. Saça kınaya yakmak, biberiye , ıspanak saçı güçlendirerek kopmaları ve kırılmaları önleyerek saçın daha sağlıklı uzamasını sağlamaktadır. Mevsim geçişleri dönemlerinde de saç dökülmesi olmaktadır.  Kullandığınız taraklar at kılından olmalı saçı yolan plastik uçlu taraklardan uzak durun. Beş parmak tarak olarak adlanan perma tarağı kullanın.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger