En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

6 Şubat 2017 Pazartesi

Seo ve Psikoloji

Bu yazımızda bazı ziyaretçi psikolojilerine değinelim.Mesela bir seo blogumuz olsun çok değişik piyasada olmayan taktikler veriyoruz.Bunu gören webmaster arkadaşlar sitenizi bir kenara kaydeder.Bu noktada şunu anlıyoruz gerçekten bir konuda profesyonel ya da uzman olmanız gerekiyor.Bunu sağladığınızda insanlar size linkte verebiliyor.Sürekli sitenizi ziyaret edip bir şeyler kapmaya çalışıyorlar.Bundan sonrası bunu paraya döndürmek oluyor.
Şimdi Akp hükumetini alırsak insanların bir kısmı kararsızdır ve bir kısmı da güçlüden yanadırlar.Mesela yeni bir program indirme sitesi açtınız.Sitenizde sayaç gösterip anlık 500 online, bugün 500.222 ziyaretçi ve bir de slogan olarak Türkiye’nin en büyük program indirme sitesi başlığı attığınızda bilmeyen biri vay be siteye bak esaslı bir site deyip sizi hafızaya alacaktır.
Buradan çıkarmanız gereken sonuç büyük bir site gibi davranmaya çalışmak.Yine bunun yanında insanlar büyük sitede  görevli olmak için daha hevesli olacaklardır.Seocu arkadaşların en büyük sorunu budur.Ücretsiz olarak gönüllü çalışacak insanlar bağlamak.Eğer bunu sürekli olarak yapabilseydik uğraşmadan güzel siteler çıkartabilirdik.Bunun yanında yine sitenizin bir köşesine yeni yazarlar ,moderatorler şunlar bunlar alınacak gibi bir ifade başvuruları artıracaktır.Bu noktada tabi hevesli insanlar tam olarak seodan anlamaz bir rütbe ,puan sistemi ve onaylanmadan direk içerik girilmesine izin vermemek gerekiyor.Yine ödül mekanizması olarak en çok kaliteli konu girene kontor,hediye gibi şeylerle pekiştireçler uygulamak gerekiyor.
Bunun için iyi yazılmış bir scriptiniz de olmalı.Ücretsiz şeylerle bunu yapamazsınız bu noktada ya kendiniz yazacaksınız ya da birine parayla yazdıracaksınız.Param yok ileride seo işlerinden,website işlerinden parayı kırmak istiyorsanız web site yapmayı öğreniceksiniz. Bu size ileride iş olarak da minimum geri dönebilir.
Siteye daha fazla yazar sağlamak için facebook sayfalarından ücretli ufak ilanlar verebilirsiniz.Yeter ki sistemi oturtun.Ödül mekanizmanızdaki kişilerin gerçekten bir şeyler kazandığını herkese email ile bildirin.Bu ayki en iyi yazarımız xxxx gibi…
Hala şuraya buraya link kasmaktan sıkılmadınız mı?

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger