En iyi hosting firmaları hakkında kullanıcı yorumları ve incelemeler.Hosting fiyat ve özellikleri için bilgilendirme yaparız.

8 Şubat 2017 Çarşamba

Stresten Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

21 Yüzyılı veya yüzyıllar öncesinden gelen stres , yaşamımızı kimi zaman çekilmez hale getirse de onunla yaşamayı öğrenmeli ve stresten korunmak için yapmamız gerekenleri kısaca anlatalım;
Stres yapmamız gereken ama yapmak istemediğim durumdur. Strese neden olan faktörü ortadan kaldırmak için üzerine gitmeliyiz. Spor yapmak ve spor dalı ile uğraşmak endorfin hormonun salınımına sebep olduğu için yaşamımızda olması gereken olamazsa olmazlardandır. Spor yapmak hayata olumlu bakmamızı sağlayacaktır. Yeşil çay içmek Fizyolojik ve psikolojik olarak kişiyi rahatlatmaktadır. Nefes eksersizleri yapmak kişiyi oldukça rahatlamaktadır. Derin nefes alın ve verin bunu düzenli olarak yaptığınız da rahatladığınızı göreceksiniz. Boyun bölgenize sıcak kompres yapın. Omuzlarınıza da aynı uygulamayı yapın. Sizi güldürecek sinema , tiyatro izleyin. Bebek ve çocukları sevin. Dua edin. Dua etmek ruhunuzu dinlettireceğini gibi sizi de rahatlamaktır. Yazı yazın. Sizi üzen ne varsa onları bir ajandaya yazın ve karşısına sizi mutlu edecek olan güzellikleri yazın. Doğa da yürüyün. Hobi edinin. Müzik dinleyin. Müzeleri gezin. Bunlar sizi rahatlamaktır.

Popular Posts

Blog Archive

Copyright © Hosting Fiyatları Ve Özellikleri | Powered by Blogger